Cechy i korzyści Hitachi R S700gk8

Hitachi R S700gk8 to wysokiej jakości, wysoce wydajny, wielofunkcyjny silnik, który jest idealnym rozwiązaniem dla aplikacji wymagających dużej mocy i wysokiej wydajności. Silnik jest dostępny w szerokiej gamie mocy od 0,25 do 100 kW, a jego wyjątkowe cechy obejmują wysoką wytrzymałość na obciążenia, wysoką efektywność i niskie zużycie energii. Hitachi R S700gk8 posiada także wysoką wytrzymałość na wstrząsy i wibracje oraz wysoką odporność na korozję, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do aplikacji trudnych warunkach. Ponadto, silnik jest sterowany za pomocą przemiennika częstotliwości, co pozwala na łatwą i precyzyjną regulację prędkości obrotowej. Silnik Hitachi R S700gk8 jest idealnym rozwiązaniem dla wielu zastosowań, zapewniając niezawodność, wydajność i oszczędność energii.

Ostatnia aktualizacja: Cechy i korzyści Hitachi R S700gk8

Skrzynia biegów DSG to elektronicznie sterowana automatyczna skrzynia biegów wyposażona w podwójne sprzęgło oraz kilka wałów. Jest ona montowana w wielu samochodach wyprodukowanych przez koncern Volkswagen Group. Dane skrzynie są w szczególności montowane w samochodach marki Škoda, SEAT, Volkswagen i Bugatti.

 • 1 Jak działa skrzynia biegów DSG
 • 2 Popularne wersje skrzyni biegów DSG
 • 3 Najczęściej spotykane awarie skrzyni biegów S-tronic

Dany rodzaj skrzyni biegów zadebiutował w 2003 roku w modelu Volkswagen Golf Mk4 R32. Była to pierwsza na świecie automatyczna skrzynia biegów montowana w samochodach dostępny w produkcji masowej. Oferowała ona użytkownikom tryb automatycznej i manualnej zmiany biegów.

Jak działa skrzynia biegów DSG

Główną zaletą danego rodzaju skrzyni biegów jest ciągłe przenoszenie momentu obrotowego, co zostało osiągnięte przez wykorzystanie dwóch sprzęgieł oraz dwóch wałów przekładniowych. Jeden bieg jest wrzucany, a następny bieg jest już gotowy do wrzucenia. Konkretny bieg jest wybierany przez elektroniczną jednostkę sterującą skrzyni biegów, która analizuje sygnały odczytywane przez różnorodne czujniki. Wrzucenie biegu odbywa się za pomocą zaworu sterującego, zaworu elektromagnetycznego oraz zaworu regulującego ciśnienie. Aby zmienić na tryb manualny musisz zmienić ustawienie dźwigni selektora na prawo. Aby zredukować przełożenie należy zmienić ustawienie dźwigni selektora na “+” lub “-”. W wielu wersjach do manualnego sterowania skrzynią oferowane są łopatki zmiany biegów.

Popularne wersje skrzyni biegów DSG

WersjaKodIlość biegówMax moment obrotowy silnika (N·m)Max pojemność silnika (L)Rodzaj sprzęgłaData rozpoczęcia produkcjiModele
DSG-6DQ250 (02E)63503. 2Suche2003Volkswagen Golf 5; Volkswagen Passat B6; Seat Leon 1P; Škoda Octavia A5; Volkswagen Jetta 5; Škoda Superb B6; Volkswagen Touran
DSG-7DQ200 (0AM)72502. 0Suche2007Škoda Rapid; Volkswagen Golf 6; Škoda Fabia 2; Volkswagen Polo 5; Volkswagen Passat B7; Škoda Superb B6; Volkswagen Jetta 6; Škoda Octavia A7
DSG-7DQ500 (0BT, 0BH, 0DL)76002. 5Mokre2008Volkswagen Golf 7; Škoda Superb B8; Volkswagen Tiguan NF; Škoda Octavia A7; Volkswagen Passat B8; Volkswagen Jetta 6
DSG-7DQ380 (0DE)74202. 0Mokre2015Volkswagen Golf 7 GTI; Volkswagen Magotan
DSG-7DQ381 (0GC)7420–4302. 0Mokre2017Volkswagen Golf 7. 5 R; Škoda Karoq; Volkswagen Tiguan 2; Škoda Octavia 3 A7; Volkswagen Golf Sportsvan; SEAT Leon 3; Volkswagen Arteon
DSG-7DL382 (0CK/0CL)75003. 0Mokre2015Volkswagen Phideon

Najczęściej spotykane awarie skrzyni biegów S-tronic

AwarieSkrzynie biegów
Szarpnięcia i wibracje pojawiające się często w trakcie pracy. DQ250 (02E)
W przypadku braku terminowej wymiany oleju cewki bardzo szybko ulegają zatkaniu produktami zużycia sprzęgła. DQ250 (02E), DQ500 (0BT, 0BH, 0DL)
Przedwczesne zużycie zestawu sprzęgła. DQ200 (0AM)
Przepalenie się elektronicznej jednostki sterującej. DQ200 (0AM)
Wskutek wysokiego ciśnienia oleju pęknięciu może ulec obudowa jednostki mechatronicznej. DQ200 (0AM)
Widelec wrzucający 6. Bieg jest podatny na awarie. DQ200 (0AM)
Skrzynia biegów może przegrzewać się wskutek zatkania wymiennika ciepła. DQ500 (0BT, 0BH, 0DL)
Awaria jednostki mechatronicznej. DL382 (0CK, 0CL)
Płyn przekładniowy bardzo szybko traci swoje właściwości robocze. Powoduje to zużycie łożyska sprzęgła. DL382 (0CK, 0CL)

uśmiechnięty mechanik z masą doświadczenia w występowaniu w filmikach instruktażowych AUTODOC Nigdy nie widziany bez swoich gogli ochronnych jeździ BMW X5 E53 marzy o otrzymaniu Gold Play Button, dzięki 1 000 000 subskrypcji na YouTubie

Przedstawiając cechy produktu, dajesz klientowi wartość informacyjną. Jednak nie pobudzasz jego wyobraźni. Tym samym nie skłaniasz go do zakupu. Elementem opisu, który ma moc perswazyjną, są korzyści, jakie daje jego zakup. Dowiedz się, jak wykorzystywać cechy i korzyści, aby skutecznie oddziaływać na klientów.

Czym jest cecha produktu?

Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep w branży parentingowej, Twoimi klientami są młode matki i sprzedajesz lampkę do pokoju dziecięcego. Piszesz, że:

 • Lampka ma wymiary: 30 cm / 40 cm / 70 cm;
 • Korzysta z technologii LED;
 • Jest wykonana z materiałów bezpiecznych dla dzieci;
 • Jest łatwa w obsłudze
 • Do zestawu jest dołączona żarówka;

Super! Na pewno każda matka chce, by właśnie taka lampka stała w pokoju jej dziecka.

Przyznasz jednak, że powyższa charakterystyka wygląda, jak opis skopiowany ze strony producenta? No właśnie. Przedstawia ona cechy produktu. Informacje, które w sposób neutralny go określają. 

Teraz weź pod uwagę, że ta nasza matka przegląda 10 podobnych stron produktowych, które podsuwają jej podobną treść informacyjną. Nie wyróżnisz się i nie zachęcisz jej w taki sposób do zakupu. Nie chcę teraz powiedzieć, że pisanie o cechach jest kompletnie niepotrzebne. Na końcu tego tekstu wspominam, dlaczego o nich też należy pamiętać.

Problemy klienta: pomost łączący cechy i korzyści

Gwoli ścisłości: Korzyści to pozytywny wpływ na życie Twojego klienta. On w Twoich opisach chce znaleźć obietnicę rozwiązania swoich problemów. Właśnie te problemy powinny być punktem wyjścia do zastanowień nad korzyściami, jakie daje Twój produkt. 

Problemy możesz podzielić na kilka poziomów:

Problemy obiektywne: Klient kupuje rolety, bo wkurza go oślepiające słońce, albo klientka korzysta z usług kosmetyczki, bo chce się pozbyć niedoskonałości. Musisz wiedzieć, że nadzieja rozwiązania tego typu problemów nie jest u Twojego klienta głównym motorem do działania.

2. Problemy emocjonalne: To właśnie są te problemy, które są największym zmartwieniem klienta. Klientka salonu kosmetycznego chce wyglądać, tak dobrze, jak jej 8 lat młodsza koleżanka. Mężczyzna, który chce kupić rolety, chce rozwiązać problem bycia budzonym przez promienie słońca, jak również chce móc komfortowo pracować w ciągu dnia. 

Gdy już zdiagnozujesz problemy swojego klienta, następnie warto połączyć je z cechami, które stanowią odpowiedź na jego bolączki. 

Przykład: Znalezienie korzyści do opisu tabletek nasennych 

 • Problem obiektywny: Klient cierpi na bezsenność. 
 • Problem emocjonalny: Klient nie chce zasypiać o 3 nad ranem i spóźniać się do pracy.
 • Cecha produktu: Skutecznie usypia już 30 minut od zażycia.
 • Korzyść: Zdrowy sen i maksymalny pełnia energii następnego dnia.

Warto znaleźć maksymalnie dużą liczbę problemów klienta i połączyć je w taki z cechami i korzyściami w taki sposób jak powyżej.

6 reguł Cialdiniego: Dowiedz się, jak pisać przekonujące teksty

Nie zapominaj o cechach

W branży marketingowej panuje przekonanie, że cechy nie sprzedają — sprzedają korzyści. Jest to w pełni słuszne twierdzenie, bo klientów tak naprawdę nie obchodzi produkt sam w sobie, tylko są oni zainteresowani rozwiązaniem swoich problemów.

Pamiętaj jednak, że te cechy też są bardzo ważne i też należy o nich wspominać. Może się zdarzyć, że klient ma dużą świadomość na temat poszukiwanego produktu. Nie musisz wtedy go atakować perswazyjnymi komunikatami, bo ona chce znać konkrety. Właśnie takie suche informacje przedstawiające cechy.

Mam nadzieję, że już wiesz, jak w swoich tekstach wykorzystywać cechy i korzyści produktu, aby z korzyścią pomagały Twojej działalności marketingowej. 

Pozytywne i negatywne cechy.

Rozwijany przez Google Android jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie, obsługując większość urządzeń dostępnych na rynku.

Jeśli rozważasz zmianę telefonu na urządzenie z Androidem, warto zapoznać się z pewnymi cechami oprogramowania. Na tej stronie przedstawiamy najważniejsze wady i zalety systemu z zielonym robotem.


Spis teści:

 • Zalety - korzyści z używania systemu Android
 • Wady - problemy i zagrożenia

Zalety - korzyści z używania systemu Android

Oto cechy, dzięki którym tak wiele osób wybiera Androida:

 • Rozwijany jako wolne oprogramowanie - Android należy do grupy tzw. wolnego oprogramowania, czyli jego kod źródłowy jest udostępniany za darmo wszystkim chętnym i w pełni modyfikowalny. Dzięki temu, producenci urządzeń mogą dostosować system do swoich produktów i oczekiwań konsumentów, dodając nowe funkcje czy zmieniając szatę graficzną;
 • Zintegrowany z usługami Google - system pozwala w łatwy sposób korzystać z szerokiego wachlarza usług i narzędzi od firmy Google;
 • Bogaty sklep Play - we wbudowanym sklepie z aplikacjami można znaleźć tysiące programów, gier i narzędzi, zarówno darmowych, dostępnych w ramach subskrypcji, jak i płatnych;
 • Szeroki wybór urządzeń - telefony z Androidem dostępne są z niemal dowolnymi parametrami, w wielu rozmiarach ekranu i różnych przedziałach cenowych - każdy znajdzie telefon dostosowany do swoich wymagań i budżetu;
 • Nie tylko telefony i tablety - Androida znajdziemy również w smart-zegarkach (Android Wear), telewizorach (Android TV) a nawet komputerach pokładowych samochodów (Android Auto);
 • Platforma Android TV pozwala korzystać z Asystenta Google i uruchamiać Androidowe aplikacje na telewizorze
 • Instalowanie aplikacji z zewnętrznych źródeł - korzystając z Androida, nie musimy pobierać aplikacji tylko ze sklepu Play. Programy w postaci plików. apk można instalować również z zewnętrznych źródeł, takich jak sklepy F-Droid czy Aurora, lub witryna ApkMirror;
 • Aktywna społeczność deweloperów - na wielu telefonach z Androidem można zainstalować roziwjane niezależnie, niestandardowe wydania systemu, co pozwala m. in. otrzymywać najnowsze aktualizacje na urządzeniach nie wspieranych już oficjalnie przez producenta. Do takich wydań zaliczają się np. LineageOS, Pixel Experience czy ParanoidAndroid;
 • Głęboka personalizacja - na Androidzie możesz zmodyfikować niemal każdy aspekt systemu, bez znajomości programowania. Przykładowo, w sklepie Play znajdziesz wiele alternatywnych programów startowych - tzw. launcherów, które całkowicie odmienią wygląd interfejsu użytkownika;
 • Dostęp administratora i pełna kontrola nad systemem - zaawansowani użytkownicy mogą zdecydować się na odblokowanie dostępu administratora urządzenia (tzw. dostęp Roota), co pozwala modyfikować system w jeszcze większym stopniu, między innymi dzięki niestandardowym sterownikom podzespołów;
 • Tani w serwisowaniu - do telefonów z Androidem znajdziemy wiele niedrogich części zamiennych, a brak konieczności kalibracji wymienianych komponentów pozwala naprawiać urządzenia również poza autoryzowanymi serwisami producenta, chociaż nie jest to zalecane rozwiązanie.
 • Strona „XDA-Developers” to najstarsze i największe forum użytkowników Androida

  Ponadto, z każdą kolejną wersją, system Android jest wzbogacany o nowe funkcje.

  Wady - problemy i zagrożenia

  System posiada jednak pewne wady, o których warto wiedzieć przed zakupem urządzenia:

 • Ograniczone wsparcie - urządzenia z Androidem zwykle otrzymują aktualizacje jedynie przez dwa-trzy lata po premierze i mogą z czasem tracić płynność działania;
 • Różna jakość telefonów - oprócz urządzeń znanych marek, Androida znajdziemy również na niskiej jakości produktach i podróbkach droższych modeli;
 • Brak weryfikacji w sklepie Play - sklep Google Play cechuje się znacznie mniej restrykcyjną kontrolą aplikacji niż AppStore, więc czasem można tam trafić na wirusy, czy programy wypełnione nieustannie wyświetlanymi reklamami;
 • Musisz posiadać konto Google - aby korzystać ze znacznej części funkcji urządzenia, musisz założyć skrzynkę e-mail w usłudze Gmail. Nie możesz użyć dotychczasowego konta w serwisach Outlook czy Poczta Onet;
 • Niechciane aplikacje - wiele telefonów posiada fabrycznie zainstalowany zestaw dodatkowych aplikacji, które trzeba ręcznie usunąć, jeśli nie zamierzamy z nich korzystać;
 • Zablokowane aplikacje - niektóre z preinstalowanych dodatków, wspomnianych w punkcie wyżej, jest całkowicie zablokowanych przed usunięciem;
 • Ograniczona integracja z innymi urządzeniami - telefony na Androidzie nie współpracują np. z komputerami z Windowsem czy MacOS w tak prosty i intuicyjny sposób jak produkty Apple między sobą.
 • Niestety, większość wad systemu obecnych jest już od dłuższego czasu i najprawdopodobniej nie zostaną wyeliminowane.

  Następnie: Android czy iPhone iOS: różnice, co wybrać

  Spis treści: Android - poradnik użytkownika

  Poprzednio: Android - jak wyświetlić zapisane hasła

  Cechy i korzyści Hitachi R S700gk8

  Bezpośredni link do pobrania Cechy i korzyści Hitachi R S700gk8

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Cechy i korzyści Hitachi R S700gk8