Nowe funkcje Podręcznik Asus Zs590ks

Nowe funkcje Podręcznika Asus Zs590ks umożliwiają użytkownikom skorzystanie z szerokiej gamy możliwości. Podręcznik zawiera wszystkie najważniejsze informacje na temat tego urządzenia, w tym wyjaśnienie jego funkcji, konfigurację, korzystanie z aplikacji i narzędzia diagnostyczne. Oprócz tego, Podręcznik Asus Zs590ks oferuje nowe funkcje, które ułatwiają pracę z urządzeniem. Są to m.in. funkcja trybu oszczędzania energii, która pozwala optymalnie wykorzystać energię w urządzeniu, a także funkcja automatycznego wybierania sieci Wi-Fi, która pozwala wybrać najlepszą sieć dla danego urządzenia. Ponadto, Podręcznik Asus Zs590ks oferuje użytkownikom dostęp do bogatego zestawu narzędzi diagnostycznych, które umożliwiają znacznie łatwiejszą obsługę urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Nowe funkcje Podręcznik Asus Zs590ks

Nowe ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: Funkcje.

Contents

 • ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: Dane techniczne
 • ASUS ZenBook S: wyróżnia się ekranem 3, 3K o proporcjach 3:2
 • ASUS ZenBook 14 Ultralight – waży zaledwie 980 g i ma 14, 9 mm grubości
 • ASUS ZenBook Pro 15: wyróżnia się ekranem NanoEdge OLED 4K UHD
 • ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: cena i dostępność

ASUS odnowił najbardziej kultowe modele z rodziny ZenBook. Te laptopy charakteryzują się starannym projektem, bardzo kompaktową obudową, która ma na celu utrzymanie kontroli nad wagą i objętością, a także dzięki włączyć ScreenPad, który jest niczym innym jak dodatkowym kolorowym ekranem dotykowym zintegrowanym z touchpadem. Te znaki rozpoznawcze wciąż obecne są w niedawno wypuszczonych przez tę markę urządzeniach, ale wszystkie zawierają też soczyste nowości.

Najbardziej uderzające jest to, że prawie wszyscy stawiają na mikroprocesory Intel Core 11. generacji którą właśnie wprowadził Intel (jedynym, który zawiera procesor Intel Core 10. generacji jest ZenBook Pro 15). Ponadto ASUS udoskonalił swój projekt i konstrukcję, aby wszystkie były bardziej kompaktowe i lżejsze, co spowodowało, że ramki na niektórych komputerach są zasadniczo referencjami. Istnieją również ulepszenia w wyświetlaczach, grafice i łączności, co pokazuje, że te nowe ZenBooki robią znaczący krok naprzód w stosunku do swoich poprzedników.

ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: Dane techniczne

Mikroprocesory Intel Core 11. generacji z grafiką Iris Xe odgrywają główną rolę w konfiguracji tych nowych ZenBooków, ale nie są bynajmniej jedyną interesującą nowością. Jak widać w tabeli, którą publikujemy poniżej tych wierszy, jeden z nich, model ZenBook Pro 15, zawiera ekran OLED o rozdzielczości 4K UHD przeznaczony dla użytkowników poszukujących maszyny do tworzenia treści. Ekrany pozostałych dwóch ZenBooków to LCD IPS, ale ekran ZenBooka S jest szczególnie uderzający nie tylko ze względu na rozdzielczość 3, 3K; Wyróżnia się również współczynnikiem proporcji 3: 2.

Mikroprocesory Intel Core 11. generacji z grafiką Iris Xe odgrywają wiodącą rolę w konfiguracji tych nowych ZenBooków

Jeśli trzymamy się pamięci głównej i pamięci dodatkowej, te maszyny są dobrze obsługiwane. Wszystkie z nich mogą zawierać maksymalnie 16GB RAMua także do 1 TB pamięci masowej SSD z interfejsem PCIe 3. 0 x4 (ZenBook Pro 15 może również zintegrować konwencjonalny mechaniczny dysk twardy). A jeśli chodzi o łączność, wszystkie implementują standard Wi-Fi 6, chociaż tylko dwa, które opierają się na procesorach Intel Core 11. generacji, mają łącza Thunderbolt 4 (ZenBook Pro 15 ma łącza Thunderbolt 3).

ASUS ZENBOOK SASUS ZENBOOK 14 ULTRALEKKIASUS ZENBOOK PRO 15
EKRAN13, 9-calowy NanoEdge 3, 3K IPS LCD z walidacją PANTONE i współczynnikiem proporcji 3:214-calowy NanoEdge Full HD IPS LCD o proporcjach 16:915, 6-calowy wyświetlacz OLED 4K UHD o proporcjach 16:9 i 100% pokryciu DCI-P3
REZOLUCJA3300 x 2200 punktów1920 x 1080 punktów3840 x 2160 punktów
EDYTORIntel Core i7 11. generacjiIntel Core i7 11. generacjiIntel Core i7 dziesiątej generacji
PAMIĘĆ GŁÓWNADo 16 GBDo 16 GBDo 16 GB
GRAFIKAIntel Iris XeIntel Iris Xe lub NVIDIA GeForce MX450NVIDIA GeForce GTX 1650Ti
DRUGI MAGAZYNDo 1 TB SSD PCIe 3. 0 x4Do 1 TB SSD PCIe 3. 0 x4 + opcjonalny mechaniczny dysk twardy
ŁĄCZNOŚĆ2 x Thunderbolt 4 USB-C, 1 x USB 3. 2 Gen 1 Type-A, 1 x HDMI 2. 0 i 1 x micro-SD2 x Thunderbolt 4 USB-C, 1 x USB 3. 0 i 1 x micro-SDThunderbolt 3 USB-C, USB 3. 2 Gen 1 Type-A, HDMI 2. 0, gniazdo audio i czytnik kart SD
POŁĄCZENIE BEZPRZEWODOWEWi-Fi 6 i Bluetooth 5. 0Wi-Fi 6 i Bluetooth 5. 0
AUTONOMIADo 12 godzin (67 Wh)Akumulator 63 WhAkumulator 96 Wh
WAGA1, 35 kg980 gr1, 8 kg

ASUS ZenBook S: wyróżnia się ekranem 3, 3K o proporcjach 3:2

Cechą wyróżniającą tego laptopa jest jego ekran. Wykorzystuje panel IPS LCD, ale jest to matryca o rozdzielczości 3300 x 2200 punktów i Współczynnik proporcji 3:2. Aż dziw bierze, że ASUS zdecydował się w tej ekipie na ten format, a nie na bardziej tradycyjne 16:9 czy 16:10. Według tajwańskiej marki ta decyzja pozwoliła im na wdrożenie większej przestrzeni roboczej, a także, według nich, zmniejsza potrzebę przewijania ekranu. Jest to coś, co oczywiście sprawdzimy przy okazji recenzji tego laptopa. com_05224. jpg" title="Nowe ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: Funkcje" alt="Nowe ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: Funkcje" ezimgfmt="rs rscb271 src ng ngcb271"/>

Ekran ma Walidacja PANTONE i maksymalną jasność dostarczania 550 nitów. Ponadto jest w stanie pokryć 100% przestrzeni kolorów DCI-P3, a także 133% mniej wymagającej przestrzeni sRGB. Z drugiej strony grubość tego sprzętu to bardzo ograniczone 15, 7 mm, a waży 1, 35 kg. Według ASUS-a jego maksymalna autonomia wynosi 12 godzin, a dzięki szybkiemu ładowaniu możliwe jest naładowanie 60% baterii w 49 minut.

ASUS ZenBook 14 Ultralight – waży zaledwie 980 g i ma 14, 9 mm grubości

Ten laptop jest przeznaczony dla użytkowników, którzy wymagają maksymalnej możliwej mobilności. I czy to jest to waży tylko 980 g, lekkość, która jest w dużej mierze możliwa dzięki obudowie ze stopu magnezu. Jego grubość 14, 9 mm również sprzyja jego przenośności, chociaż żadne z tych danych nie warunkują jego specyfikacji, które są na wysokości tych proponowanych przez inne modele odnowionej serii ZenBook. com/wp-content/06/samagame. com_26055. jpg" title="Nowe ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: Funkcje" alt="Nowe ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: Funkcje" ezimgfmt="rs rscb271 src ng ngcb271"/>

Wewnątrz mamy mikroprocesor Intel Core 11. generacji z logiką graficzną Iris Xe, choć opcjonalnie istnieje możliwość wyposażenia go w dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX450. Maksymalna ilość pamięci, jaką może pomieścić, to 16 GB i podobnie jak inne ZenBooki rozwiązuje problem dodatkowej pamięci z dyskiem SSD o maksymalnej pojemności 1 Tbajta i interfejsem PCIe 3. 0 x4. Jeśli chodzi o łączność, ma między innymi Wi-Fi 6 i dwa łącza Thunderbolt 4 w formacie USB-C.

ZenBook 14 Ultralight pojawi się w Hiszpanii w połowie marca 2021 roku w cenie 1399 euro.

ASUS ZenBook Pro 15: wyróżnia się ekranem NanoEdge OLED 4K UHD

Głównym znakiem rozpoznawczym tego zespołu jest jego ekran 15, 6-calowy ekran OLED z rozdzielczością 4K UHD. Firma ASUS potwierdziła, że ​​ten laptop jest przeznaczony przede wszystkim dla twórców treści, co jest scenariuszem użytkowania, w którym często wymagany jest panel jakości. Według tej marki, ten laptop oferuje nam pokrycie 100% przestrzeni kolorów DCI-P3 i natywny współczynnik kontrastu 1 000 000: 1, więc na papierze powinien być w stanie przywrócić kolory godnego zaufania sposób, a także zapewnić głęboką czerń, którą wszyscy mamy nadzieję, że zaoferuje nam panel OLED. com/wp-content/01/samagame. com_02116. jpg" title="Nowe ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: Funkcje" alt="Nowe ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: Funkcje" ezimgfmt="rs rscb271 src ng ngcb271"/>

W przeciwieństwie do pozostałych dwóch komputerów, o których mówimy w tym artykule, ten ZenBook Pro 15 nie zawiera procesora Intel 11. generacji; jest zgodny z układem Intel Core i7 10. generacji. Jednak brak interesującej logiki graficznej Iris Xe jest łagodzony przez obecność dedykowanego GPU. NVIDIA GeForce GTX 1650Ti. Jeśli chodzi o łączność, ma Wi-Fi 6, ale porty Thunderbolt, które zawiera, odpowiadają standardowi 3, a nie 4, właśnie ze względu na brak najnowszych procesorów Intela.

ASUS ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight i ZenBook Pro 15: cena i dostępność

Tajwańska firma nie potwierdziła jeszcze, kiedy te nowe sprzęty pojawią się w sklepach, a my nie znamy jeszcze ich ceny, więc zaktualizujemy artykuł o tę informację, gdy tylko ją poznamy.

Więcej informacji | ASUS

Nowości w iPadOS 16 sprawiają, że iPad jest wydajniejszy, funkcjonalniejszy, bardziej intuicyjny i jeszcze elastyczniej dostosowuje się do Twoich potrzeb.

Dziel się biblioteką zdjęć z bliskimi

Osobną bibliotekę zdjęć iCloud możesz dzielić nawet z pięcioma osobami.

Inteligentne reguły konfiguracji

Udostępnij wszystkie swoje dotychczasowe zdjęcia albo użyj narzędzi do konfiguracji, żeby wybrać fotografie na podstawie daty początkowej lub konkretnych osób.

Inteligentne sugestie udostępniania

Zdjęcia możesz dodawać ręcznie lub za pomocą inteligentnych funkcji usprawniających udostępnianie, takich jak specjalna opcja w apce Aparat, automatyczne udostępnianie urządzeniom Bluetooth w pobliżu lub przesyłanie sugestii w obszarze Dla Ciebie.

Współtworzenie albumu

Wszyscy użytkownicy mają takie same uprawnienia i mogą dodawać, edytować, podpisywać oraz usuwać zdjęcia lub oznaczać je jako ulubione.

Bogatsze wspomnienia

Udostępniane fotografie przejrzysz w sekcji Polecane zdjęcia, w widżecie Zdjęcia i we Wspomnieniach.

Edytowanie wiadomości

Możesz edytować wiadomość do 15 minut od jej wysłania. Zapis zmian w wiadomości będzie widoczny dla odbiorców1.

Cofaj wysłane

Cofnij dowolną wiadomość w ciągu 2 minut od jej wysłania.

Oznacz jako nieczytaną

Kiedy nie możesz odpisać na wiadomość, ale zależy Ci, żeby nie zapomnieć zrobić tego później, oznacz ją jako nieczytaną.

Odzyskaj niedawno usunięte wiadomości

Wiadomości możesz odzyskać do 30 dni po ich usunięciu2.

SharePlay w Wiadomościach

W Wiadomościach możesz współdzielić synchronizowane treści ze znajomymi i razem z nimi oglądać filmy, słuchać muzyki, ćwiczyć, grać, wszystko na bieżąco komentować i generalnie – świetnie się bawić.

API: Udostępnione Tobie

Deweloperzy mogą wbudowywać sekcję Udostępnione Tobie we własne aplikacje, więc gdy ktoś wyśle Ci wideo lub artykuł, a akurat nie masz wolnej chwili, łatwo znajdziesz tę treść po ponownym otwarciu apki.

Zaproszenia do współpracy

Wystarczy, że wyślesz w Wiadomościach zaproszenie do współpracy, a wszyscy w wątku zostaną automatycznie dodani do wspólnego dokumentu, arkusza kalkulacyjnego lub projektu. Funkcja działa w Plikach, Keynote, Numbers, Pages, Notatkach, Przypomnieniach i Safari oraz w aplikacjach innych firm.

Powiadomienia o postępach pracy zespołowej

Kiedy ktoś z zespołu wprowadzi jakąś zmianę, natychmiast zobaczysz informację o tym na szczycie wątku w Wiadomościach. Wystarczy ją stuknąć, żeby od razu przejść do wspólnego projektu.

API: współpraca w Wiadomościach

Deweloperzy mogą integrować funkcje pracy zespołowej ze swoich aplikacji z Wiadomościami i FaceTime. Pozwala to zainicjować współpracę i zarządzać nią z tego samego miejsca, którego zespół używa do komunikacji.

Odtwarzanie wiadomości audio

W trakcie odsłuchiwania wiadomości audio możesz ją szybko przewinąć do przodu albo do tyłu.

Poprawki w inteligentnym wyszukiwaniu

Funkcja inteligentnego wyszukiwania wyświetla trafniejsze wyniki, bo poprawia literówki i wykorzystuje synonimy sprawdzanych terminów3.

Sugestie w inteligentnym wyszukiwaniu

Wyszukując mejle, od razu zobaczysz bardziej szczegółowy widok udostępnianych treści i wiele innych informacji.

Brakujący odbiorca lub załącznik

Jeśli zapomnisz dodać do wiadomości ważny załącznik albo odbiorcę, dostaniesz automatyczne powiadomienie3.

Łatwo cofniesz właśnie wysłaną wiadomość, zanim trafi do odbiorcy4.

Zaplanuj wysłanie

Napisz mejla, kiedy Ci wygodnie, i zleć aplikacji Mail, żeby wysłała go w odpowiedniej chwili.

Śledź wątki

Przenoś wysłane mejle na szczyt listy w skrzynce odbiorczej,żeby móc szybko wrócić do rozpoczętego wątku i wysłać kolejną wiadomość3.

Przypomnij

Jeśli otworzysz mejla, ale nie masz czasu od razu odpisać – żaden problem. Wybierz datę i godzinę, kiedy konkretne wiadomości mają Ci o sobie przypomnieć w skrzynce odbiorczej.

Łącze rozbudowane

Rozbudowane łącza wzbogacą kontekst Twoich mejli, dając odbiorcom wygodny dostęp do dodatkowych szczegółów.

Zgodność ze standardem BIMI

Standard BIMI (Brand Indicators for Message Identification) pozwala łatwo rozpoznawać uwierzytelnione wiadomości e-mail na podstawie zweryfikowanego logotypu marki.

Udostępniane grupy kart

Z łatwością udostępnisz zbiór kart przyjaciołom. Wszyscy będą mogli dodawać do niego własne karty i od razu zobaczą je w Waszej wspólnej grupie kart.

Strony główne grup kart

Grupy kart mają specjalne strony główne. Możesz je spersonalizować, dodając obraz tła i kategorię Ulubione.

Przypięte karty w grupach kart

Do każdej grupy kart możesz przypiąć dowolnie wybrane przez siebie karty.

Nowe funkcje API do tworzenia rozszerzeń WWW

Umożliwiają deweloperom tworzenie szerszej gamy rozszerzeń WWW dla Safari.

Powiadomienia push w sieci

W iPadOS to Ty zdecydujesz, które strony mogą wysyłać powiadomienia. Funkcja pojawi się w 2023 roku.

Synchronizowanie rozszerzeń

Dostępne rozszerzenia są widoczne z Twoich innych urządzeń wymienionych w preferencjach Safari. Po zainstalowaniu rozszerzenia synchronizują się, więc każde z nich wystarczy włączyć tylko raz.

Synchronizowanie ustawień serwisów internetowych

Ustawienia wybrane dla konkretnych witryn internetowych, takie jak powiększenie strony czy automatyczny widok Reader, będą synchronizowane między urządzeniami.

Nowe języki

Funkcję tłumaczenia stron internetowych w Safari rozszerzono o nowe języki: arabski, indonezyjski, koreański, niderlandzki, polski, tajski, turecki i wietnamski.

Tłumaczenie obrazów na stronach internetowych

Wprowadzono możliwość tłumaczenia tekstu na obrazach przy użyciu funkcji Tekst na żywo.

Obsługa dodatkowych technologii internetowych

Deweloperzy mają więcej możliwości oraz szerszą kontrolę nad stylem i układem stron internetowych, co pozwala im tworzyć jeszcze atrakcyjniejsze treści.

Edytowanie silnych haseł

Możesz edytować silne hasła sugerowane przez Safari tak, żeby dostosować je do kontekstu i konkretnych wymagań.

Hasła do sieci Wi-Fi w Ustawieniach

Swoje hasła do sieci Wi-Fi znajdziesz w Ustawieniach, gdzie dodatkowo możesz nimi zarządzać. A także odczytywać i udostępniać lub usuwać te, które są już nieaktualne.

Klucze

Klucze zastępują hasła jako łatwiejsza i bezpieczniejsza metoda logowania.

Ochrona przed phishingiem

Klucze nigdy nie opuszczają Twojego urządzenia i są przypisane do witryn, dla których zostały utworzone, dlatego praktycznie niemożliwe jest wykradzenie ich technikami phishingu.

Ochrona przed wyciekami od operatorów witryn internetowych

Twój klucz prywatny nigdy nie jest przechowywany na serwerze WWW, więc nie musisz się obawiać, że wyciek po stronie operatora witryny spowoduje ujawnienie danych Twoich kont.

Logowanie na innych urządzeniach

Możesz logować się swoim kluczem do witryn internetowych lub aplikacji na innych urządzeniach, w tym również na urządzeniach marek innych niż Apple. Wystarczy, że zeskanujesz kod QR iPhonem lub iPadem i potwierdzisz tożsamość za pomocą Face ID lub Touch ID.

Synchronizacja między urządzeniami

Klucze są stale zaszyfrowane i synchronizują się między Twoimi urządzeniami Apple poprzez pęk kluczy iCloud.

Skalowalne okna

Zmieniaj rozmiar okien, by pracować wygodniej. Możesz nawet swobodnie przesuwać je na tle środkowego obszaru roboczego.

Wyśrodkuj apkę

Możesz skupić się na aplikacji, w której pracujesz, bez włączania widoku pełnoekranowego. Będzie wyraźnie widoczna na środku ekranu w rozmiarze umożliwiającym wygodną obsługę.

Szybki dostęp do okien i aplikacji

Okno apki, której akurat używasz, ustawia się w centrum biurka, a pozostałe aplikacje po lewej stronie, w kolejności, w jakiej były ostatnio używane.

Jeszcze w tym roku Obsługa zewnętrznych monitorów

iPad Pro z czipem M1 zyskuje pełną obsługę zewnętrznych monitorów o maksymalnej rozdzielczości 6K. Na iPadzie i drugim wyświetlaczu możesz mieć otwarte różne apki6.

Otwieranie apek na monitorze zewnętrznym

Do ulubionych i ostatnio używanych aplikacji przejdziesz prosto z Docka, a jeśli chcesz szybko znaleźć potrzebne narzędzie, możesz je wyszukać w Bibliotece aplikacji.

Nakładające się okna

Masz pełną swobodę w komponowaniu obszaru roboczego i możesz w jednym widoku otwierać nakładające się okna różnej wielkości.

Twórz grupy apek

Przeciągaj i upuszczaj ustawione z boku okna albo otwieraj aplikacje w Docku, żeby tworzyć zestawy apek, do których możesz wrócić jednym stuknięciem.

Proste przenoszenie treści między iPadem a zewnętrznym monitorem

Możesz przeciągać i upuszczać pliki lub okna z iPada Pro na zewnętrzny monitor i odwrotnie.

Tryb referencyjny

iPad Pro 12, 9 cala z wyświetlaczem Liquid Retina XDR wyświetli obrazy w referencyjnych gamach kolorów zgodnych z popularnymi standardami i formatami wideo7.

Tryb referencyjny z funkcją Sidecar

Możesz korzystać z iPada Pro jako dodatkowego wyświetlacza referencyjnego na Macu7.

Zoom ekranu

Nowe ustawienie skalowania wyświetlacza zwiększa gęstość pikseli, żeby na ekranie zmieściło się więcej treści z aplikacji8.

Pogoda na iPadzie

Aplikacja Pogoda na iPadzie została zoptymalizowana pod kątem większego wyświetlacza i jest pełna atrakcyjnych animacji, szczegółowych map oraz modułów prognozy, które uruchomisz stuknięciem.

Alerty pogodowe

Kiedy w Twojej okolicy ogłoszony zostanie alert pogodowy, otrzymasz stosowne powiadomienie.

Bardziej szczegółowe dane pogodowe

Stuknięciem w dowolny moduł aplikacji Pogoda możesz przywołać bardziej szczegółowy zestaw danych, takich jak prognoza temperatury i opadów na każdą godzinę w nadchodzących 10 dniach.

Animowane tła

Masz do wyboru tysiące wariantów animowanego tła, które odzwierciedlają położenie słońca, zachmurzenie i opady.

Jakość powietrza

Możesz monitorować jakość powietrza na zróżnicowanej kolorystycznie skali uwzględniającej poziom i kategorię zanieczyszczenia. Szybko sprawdzisz, czy warunki poprawiły się, czy pogorszyły w porównaniu z poprzednim dniem. Zobaczysz też dane o jakości powietrza na mapie wraz z zaleceniami dotyczącymi zdrowia, rozkładem zanieczyszczeń i wieloma innymi informacjami.

Prognozy

Najważniejsze informacje o pogodzie sprawdzisz w inteligentnym widoku, który dostosowuje się do aktualnych warunków.

Mapy pogodowe

Masz do dyspozycji mapy pogody przedstawiające opady, jakość powietrza i temperaturę. Możesz je wyświetlać obok podglądu lokalizacji lub w trybie pełnoekranowym.

Aktywność

Zebrane informacje o aktywności i osiągnięciach znajomych w grach znajdziesz na przeprojektowanym pulpicie i profilu Game Center.

Obsługa SharePlay

Gry zgodne z trybem wieloosobowym w Game Center działają też z SharePlay. Możesz więc rozpocząć rozgrywkę ze znajomymi w trakcie rozmowy FaceTime*.

Integracja z Kontaktami

W aplikacji Kontakty widoczne są profile znajomych z Game Center.Stuknij osobę, by sprawdzić, w co gra i jakie ma wyniki.

Tekst na żywo w nagraniach wideo

Tekst na klatkach wstrzymanego wideo jest teraz w pełni interaktywny – możesz go kopiować i wklejać, przeszukiwać oraz tłumaczyć. Tekst na żywo działa między innymi w aplikacji Zdjęcia, w Szybkim przeglądzie i w Safari.

Szybkie czynności

Jedno stuknięcie wystarczy, żeby wykonać czynność na danych wykrytych na zdjęciu lub nagraniu wideo. Możesz w ten sposób między innymi śledzić loty lub przesyłki, tłumaczyć teksty w językach obcych czy przeliczać waluty.

Nowe języki Tekstu na żywo

Funkcja Tekst na żywo rozpoznaje teraz teksty w nowych językach: japońskim, koreańskim i ukraińskim.

Łatwe konfigurowanie skrótów

Możesz uruchamiać skróty za pomocą Siri od razu po pobraniu apki – nic nie trzeba ustawiać10.

Automatyczne wysyłanie wiadomości

Gdy wysyłasz wiadomość, możesz pominąć etap potwierdzania. Funkcję tę włączysz w Ustawieniach.

Emoji w wiadomościach tekstowych

Możesz wstawiać emoji do wiadomości wysyłanej z pomocą Siri11.

Hej, Siri. Co mogę tu zrobić?

Odkrywaj możliwości Siri w systemie iPadOS i apkach, zadając pytanie o to, co można zrobić w danym miejscu. Możesz także zapytać o to, co można zrobić w konkretnej aplikacji, na przykład w iRobot12.

Kończenie połączenia

Z pomocą Siri możesz zakończyć połączenie bez używania rąk. Wystarczy, że poprosisz Siri o rozłączenie (rozmówcy usłyszą to polecenie), a Siri przerwie rozmowę. Funkcję tę włączysz w Ustawieniach13.

Więcej możliwości offline

Siri realizuje więcej poleceń bez połączenia internetowego. Tak obsługiwane jest teraz sterowanie domem (HomeKit), a także interkom i poczta głosowa13.

Apka Dom w nowej odsłonie

Apka Dom została gruntownie przebudowana, żeby obsługiwanie, porządkowanie i wyświetlanie wszystkich akcesoriów, a także zarządzanie nimi było prostsze. Architektura apki została unowocześniona, więc Twój inteligentny dom działa sprawniej i niezawodniej14.

Widok całego domu

Przeprojektowana karta Dom daje szybki podgląd całego mieszkania. Informacje o pomieszczeniach i ulubionych akcesoriach wbudowano w główną kartę apki, więc masz łatwy dostęp do najczęściej używanych urządzeń.

Kategorie

Wprowadziliśmy kategorie, takie jak Oświetlenie, Klimat, Ochrona, Głośniki i telewizory oraz Woda, a akcesoria są uporządkowane według pomieszczeń, co pozwala łatwo znaleźć konkretne sprzęty i informacje o statusie ich pracy.

Ulepszony pasek boczny

Nowy układ paska bocznego zawiera kategorie i pokoje, dzięki czemu są łatwiej dostępne.

Obraz z kamer w nowym widoku

Na karcie Dom zobaczysz obraz z aż czterech kamer, a przewijając ekran, także widok pozostałych.

Wygląd kafelków

Kafelki akcesoriów zostały przeprojektowane, tak by łatwo można było je rozróżnić po kształtach i kolorach. Stuknięcie w ikonę kafelka pozwala szybko przejść do sterowania akcesorium, a stuknięcie w jego nazwę otwiera zaawansowae opcje obsługi.

Jeszcze w tym roku Ulepszona architektura

Ulepszenia w architekturze apki sprawiają, że działa ona szybciej i niezawodniej, zwłaszcza w domach wyposażonych w wiele inteligentnych akcesoriów. Korzystając z apki Dom, możesz sprawniej łączyć się z tymi sprzętami i sterować nimi z poziomu kilku urządzeń jednocześnie14.

Obsługa standardu Matter

Matter to standard łączności dla inteligentnego domu, który pozwala na ścisłą integrację zgodnych akcesoriów opartych na różnych platformach. Z Matter masz do wyboru jeszcze więcej inteligentnych akcesoriów domowych, którymi możesz sterować za pomocą apki Dom lub Siri na urządzeniach Apple15.

Usprawnione zakładanie konta dla dziecka

Zakładając konto dla dziecka, możesz od razu włączyć dla niego właściwą kontrolę rodzicielską. System proponuje Ci przy tym gotowe ograniczenia dostępu do treści dostosowane do różnych grup wiekowych.

Konfigurowanie urządzeń dla dzieci

Za pomocą funkcji Szybki start łatwo skonfigurujesz dziecku nowe urządzenie iOS lub iPadOS, na którym od razu będą działać narzędzia kontroli rodzicielskiej.

Prośby o Czas przed ekranem w Wiadomościach

Gdy dziecko wyśle prośbę o Czas przed ekranem, zobaczysz ją w Wiadomościach, gdzie możesz ją szybko zaakceptować lub odrzucić.

Lista kontrolna rodziny

Lista kontrolna rodziny podsuwa Ci przydatne rady i podpowiedzi. Pomogą Ci zmieniać ustawienia przypisane do dziecka wraz z jego wiekiem lub włączyć udostępnianie lokalizacji. Albo przypomną po prostu o tym, że możesz się dzielić swoją subskrypcją iCloud+.

Konfigurowalne paski narzędzi

Możesz modyfikować paski narzędzi tak, żeby zawierały przyciski najczęsciej wykonywanych czynności.

Przeprojektowane przyciski na paskach narzędzi

Zmienione ikony ułatwiają wykonywanie czynności takich jak wyszukiwanie, tłumaczenie i udostępnianie, a także nawigowanie w aplikacjach.

Wyszukiwanie

Pole wyszukiwania jest wyświetlane w tym samym miejscu i ma tę samą wielkość w różnych aplikacjach. Jest też wyposażone w funkcję natychmiastowego wyszukiwania, która pokazuje wyniki już podczas wpisywania zapytania.

Nowe menu kontekstowe

Menu kontekstowe zawierające często wykonywane czynności, na przykład zamykanie, zapisywanie i powielanie, ułatwia edytowanie dokumentów i plików w aplikacjach takich jak Pages i Numbers.

Menu kontekstowe do wielu zaznaczonych rzeczy

Gdy zaznaczysz więcej niż jedną rzecz, pojawiają się nowe menu kontekstowe umożliwiające wykonanie czynności na wszystkich tych rzeczach naraz.

Znajdowanie i zastępowanie

Funkcja znajdowania i zastępowania jest dostępna w wielu różnych aplikacjach systemu, w tym w Mail, Wiadomościach, Przypomnieniach i Swift Playgrounds. Pole wyszukiwania znajduje się bezpośrednio nad klawiaturą, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć, przenieść lub zastąpić wszystkie wystąpienia jakiegoś słowa.

Więcej apek z funkcją cofania i przywracania

W aplikacjach Pliki, Zdjęcia i Kalendarz dostępna jest spójnie działająca funkcja cofania i przywracania bezpośrednio w miejscu edycji.

Kopiowanie lub przeciąganie kontaktów do Mail

Możesz kopiować lub przeciągać karty kontaktów bezpośrednio do mejla, a także łatwo udostępniać informacje kontaktowe.

Widok dostępności w Kalendarzu

Tworząc spotkanie w Kalendarzu, w bogatym wizualnie, intuicyjnym widoku możesz sprawdzać dostępność zaproszonych uczestników.

Autouzupełnianie kolumn w Numbers

Podczas tworzenia tabel w Numbers widzisz sugestie autouzupełniania bezpośrednio w miejscu, w którym pracujesz na arkuszu.

Listy w Kontaktach

Swoje kontakty możesz grupować na różnych listach, aby móc później szybko je odnaleźć lub wysłać mejla do wszystkich osób z listy.

Wyszukiwanie duplikatów i scalanie kart w Kontaktach

Aplikacja Kontakty wyszukuje powielone wpisy i scala je w pojedyncze karty kontaktów, ułatwiając znalezienie wszystkich informacji o danej osobie.

Elastyczny obszar roboczy

Obszar roboczy apki Freeform doskonale nadaje się do kreślenia nowych planów, zbierania ważnych materiałów lub po prostu prowadzenia merytorycznej dyskusji na tablicy, której możliwości nie ogranicza nic poza wyobraźnią użytkowników.

Pełna gotowość do współpracy

Współpracując w czasie rzeczywistym, możesz obserwować treści i zmiany wprowadzane przez pozostałych uczestników spotkania, tak jakbyście wszyscy razem stali przed jedną białą tablicą.

Wzbogacona komunikacja

Freeform wykorzystuje funkcje API do współpracy w Wiadomościach, więc treści dodawane i zmieniane przez pozostałe współpracujące osoby widzisz bezpośrednio w swojej konwersacji. A żeby rozpocząć z nimi rozmowę FaceTime, wystarczy stuknąć odpowiednią opcję w apce Freeform.

Rysujesz, gdzie chcesz

Freeform to wygodna, funkcjonalna tablica, która doskonale współdziała z Apple Pencil. Napisz coś albo narysuj w dowolnym miejscu obszaru roboczego, by potem swobodnie zaznaczać lub przesuwać po nim teksty i rysunki.

Obsługa szerokiej gamy multimediów

Obrazy, wideo, dźwięk, PDF-y, dokumenty, linki internetowe – w obszarze roboczym możesz umieszczać praktycznie dowolne pliki i podglądać ich zawartość bezpośrednio na tablicy.

Uprawnienie do schowka

Aplikacje muszą uzyskać Twoją zgodę na dostęp do schowka w celu wklejenia treści z innych aplikacji.

Udoskonalenia w strumieniowaniu multimediów

Wideo można strumieniować bezpośrednio z urządzeń obsługujących protokoły strumieniowania inne niż AirPlay. Nie trzeba w tym celu nadawać uprawnień do korzystania z Bluetooth lub dostępu do sieci lokalnej.

Zablokowane albumy Ukryte i Ostatnio usunięte w aplikacji Zdjęcia

Albumy Ukryte i Ostatnio usunięte są domyślnie zablokowane, a żeby je otworzyć, trzeba użyć ustawionej na iPadzie metody uwierzytelniania: Face ID, Touch ID lub kodu.

Pilne uaktualnienia zabezpieczeń

Ważne ulepszenia zabezpieczeń będą trafiać na Twoje urządzenia jeszcze szybciej. Mogą być automatycznie instalowane między standardowymi uaktualnieniami oprogramowania.

Tryb blokady

Ten nowy tryb zabezpieczeń zapewnia ekstremalną ochronę potrzebną niewielkiej grupie użytkowników, którym grożą poważne i wymierzone konkretnie w nich cyberataki. Wzmacnia jeszcze bardziej zabezpieczenia urządzenia i rygorystycznie ogranicza określone funkcje, by znacznie zredukować obszar podatny na działanie wysoce ukierunkowanego oprogramowania szpiegującego.

Tryb wykrywania w narzędziu Lupa

Nowy tryb pracy narzędzia Lupa – oferujący funkcje Wykrywanie drzwi, Wykrywanie osób i Opisy obrazków – informuje Cię szczegółowo o otoczeniu16.

Wykrywanie drzwi w narzędziu Lupa

Znajdzie drzwi i podpowie, jak je otworzyć, a do tego pomoże odczytać umieszczone obok nich znaki lub tabliczki16.

Pomoc w grze

Sygnały i polecenia z więcej niż jednego kontrolera mogą być odbierane przez grę jako działania jednego gracza. W ten sposób opiekun lub znajoma może pomóc Ci przejść do następnego poziomu.

Kończenie połączenia z pomocą Siri

Siri może teraz zakończyć Twoje połączenie FaceTime.

Kończenie połączenia z pomocą Sterowania głosowego

Połączenia telefoniczne i FaceTime można teraz zakończyć, korzystając ze Sterowania głosowego. Wystarczy, że przy włączonym Sterowaniu głosowym wydasz polecenie rozłączenia (rozmówcy usłyszą to polecenie).

Podpowiedzi na iPadzie

Podpowiedzi działają teraz na iPadzie. Bez trudu odczytasz więc zawartość pól tekstowych, nazwy w menu, opisy przycisków i inne napisy.

Beta Podpisy na żywo

Generowane w czasie rzeczywistym napisy pomagają użytkownikom niesłyszącym lub niedosłyszącym w śledzeniu rozmów, materiałów dźwiękowych i treści wideo17.

Beta Podpisy na żywo w FaceTime

Automatyczna transkrypcja wypowiedzi może pojawiać się bezpośrednio na obrazie wideorozmowy FaceTime. Wypowiedzi są przypisane do rozmówców, co ułatwia śledzenie i udział w konwersacji17.

Nowe ułatwienia dostępu w aplikacji Książki

Nowe motywy i możliwości zmiany ustawień takich jak pogrubianie tekstu czy zmiana odstępów między wierszami, znakami i wyrazami.

Nowe języki i głosy dla VoiceOver i Zawartości mówionej

Funkcje VoiceOver i Zawartość mówiona są teraz dostępne w ponad 20 dodatkowych językach i wariantach lokalizacji, w tym: w bengalskim (Indie), bułgarskim, katalońskim, ukraińskim i wietnamskim. Do wyboru masz także dziesiątki nowych głosów zoptymalizowanych z myślą o ułatwieniach dostępu.

Przekazywanie powiadomień przez Siri do aparatów słuchowych

Siri może przekazywać powiadomienia z iPada do aparatów słuchowych z oznaczeniem Made for iPad.

Okres wstrzymania Siri

Zdecyduj, jak długo Siri będzie czekać, aż skończysz mówić, zanim zareaguje na Twoje polecenie lub pytanie.

Włączanie lub wyłączanie automatycznego odbierania połączeń z pomocą Siri

Możesz włączać i wyłączać automatyczne odbieranie połączeń telefonicznych i FaceTime z pomocą Siri.

Tryb literowania w Sterowaniu głosowym

W trybie literowania możesz dyktować nazwy, adresy i inne słowa spoza słownika litera po literze18.

Czynności w narzędziu Lupa

Możesz zapisywać preferowane ustawienia narzędzia Lupa, między innymi aparat, jasność, kontrast i filtry, do wykorzystania w powtarzalnych zadaniach i sytuacjach.

Dodatkowe opcje konfiguracji rozpoznawania dźwięku

Naucz iPada nasłuchiwać charakterystycznych dźwięków w Twoim otoczeniu, takich jak sygnał emitowany przez urządzenie AGD w kuchni lub dzwonek do drzwi.

Podwyższony limit rozmiaru

Limit rozmiaru podwyższony o 50 procent oznacza, że możesz znajdować i pobierać bardziej rozbudowane i użyteczne wycinki aplikacji.

Obsługa Wydarzeń na żywo

Funkcja Wydarzenia na żywo działa z wycinkami aplikacji*.

Precyzyjne sugestie lokalizacji w Spotlight i widżecie Sugestie Siri

Spotlight i widżet Sugestie Siri z większą dokładnością lokalizują sugerowane Wycinki aplikacji w pobliżu.

Miniodtwarzacz audiobooków

Przeprojektowany odtwarzacz audiobooków ma zmienione elementy sterujące oraz miniaturową wersję, która ułatwia jednoczesne słuchanie i przeglądanie sklepu. Książkę, której fragmentu słuchasz, możesz kupić od razu z odtwarzacza – i słuchać dalej całości.

Własne miejsce do czytania

W nowym czytniku pojawiły się opcje dostosowywania środowiska czytania do indywidualnych preferencji. Wybierz motywy odpowiednie do różnego otoczenia i nastroju lub zmieniaj czcionkę, odstępy, wielkość tekstu i inne ustawienia.

Status wiadomości i połączeń

Na ekranie początkowym widać teraz wszystkie nieprzeczytane wiadomości i nieodebrane połączenia FaceTime lub telefoniczne.

Dyktowanie w nowym wydaniu

Podczas dyktowania na urządzeniu możesz płynnie łączyć mówienie z dotykowymi interakcjami i korzystaniem z Apple Pencil: napisać coś na klawiaturze lub za pomocą funkcji Pisanie odręczne, stuknąć pole tekstowe, przesunąć kursor i wkleić sugestię QuickType – nie przerywając dyktowania19.

Automatyczna interpunkcja

Ty mówisz, a Dyktowanie automatycznie wstawia przecinki, kropki i znaki zapytania20.

Obsługa emoji

Podczas dyktowania możesz też głosowo dodawać do tekstu emoji11.

Dyktowanie w polu tekstowym Wiadomości

W polu wprowadzania tekstu w Wiadomościach znajdziesz teraz ikonę Dyktowania.

Nakładka dyktowania

Żeby szybko wyłączyć funkcję Dyktowania, wystarczy stuknąć nową nakładkę kursora.

Nowe słowniki

Dostępnych jest pięć nowych słowników dwujęzycznych: bengalsko-angielski, czesko-angielski, fińsko-angielski, turecko-angielski i węgiersko-angielski.

Handoff w FaceTime

Płynnie przenoś trwającą rozmowę FaceTime z iPada na iPhone’a lub Maca i z powrotem. Razem z rozmową na nowe urządzenie przenosi się także połączenie z Twoimi słuchawkami Bluetooth.

Odkrywanie aplikacji SharePlay

Możesz sprawdzać, które z Twoich zainstalowanych aplikacji obsługują SharePlay i otwierać je z obszaru sterowania FaceTime. Lub odkrywać w App Store nowe rzeczy i dzielić się nimi ze znajomymi.

Współpraca

Podczas pracy grupowej w Plikach, Keynote, Numbers, Pages, Notatkach, Przypomnieniach, Safari lub obsługiwanych aplikacjach innych firm połączysz się z całym zespołem przez FaceTime jednym stuknięciem.

Przycisk nawigacji

Przyciski nawigacji sprawiają, że czynności dotyczące plików są lepiej uporządkowane i łatwiejsze do znalezienia, a ponadto pozwalają przeskakiwać zagnieżdżone foldery.

Kolumny z możliwością sortowania

Typy plików będące podstawą sortowania znajdują się bezpośrednio w nagłówkach kolumn, więc jeszcze łatwiej znajdziesz to, czego szukasz.

Udoskonalony panel otwierania i zapisywania

Aplikacja Pliki oferuje zunifikowany widok menu Otwórz i Zapisz, który ułatwia zapisanie pliku wraz z innymi, powiązanymi plikami, a także umożliwia zmianę nazw folderów bezpośrednio na liście, by pomóc Ci w porządkowaniu plików. W jednym miejscu, na pasku bocznym, dostępny jest Twój dysk zewnętrzny i pamięci chmurowe, więc możesz łatwo otwierać pliki niezależnie od tego, gdzie są przechowywane.

Zmienianie rozszerzeń plików

Funkcja zmiany nazwy pozwala modyfikować rozszerzenie plików.

Wyświetlanie wielkości folderu

Sprawdzisz, ile miejsca zajmuje folder i wszystkie zawarte w nim podfoldery oraz pliki.

Sugerowane strony ekranu początkowego

iPadOS podpowiada strony, które można ustawić na ekranie początkowym, zawierające apki i widżety dobrane dla konfigurowanego trybu skupienia.

Filtry trybu skupienia

Wprowadzaj ograniczenia w apkach Apple takich jak Kalendarz, Mail, Wiadomości i Safari, by dla każdego trybu skupienia miały inne ustawienia. Możesz na przykład wybrać grupy kart, które będą wyświetlać się w trybie skupienia Praca, lub wyłączyć wyświetlanie służbowego kalendarza w trybie skupienia Czas dla mnie.

API: filtr trybu skupienia

Nowa funkcja API pozwala deweloperom na wykorzystanie sygnału, którym włączasz tryb skupienia, jako polecenia ukrycia rozpraszających treści również w ich własnych aplikacjach.

Harmonogram trybów skupienia

Możesz skonfigurować tryb skupienia tak, by włączał się automatycznie o określonej godzinie, w wybranym miejscu lub podczas korzystania z konkretnej apki.

Prostsze konfigurowanie

Zacznij korzystać z trybu skupienia, konfigurując każdą opcję tak, jak chcesz.

Lista włączonych i wyciszonych

Podczas konfiguracji trybu skupienia możesz wybrać apki i kontakty, od których chcesz nadal otrzymywać powiadomienia. I te, od których nie chcesz.

Ukryj mój adres email w aplikacjach

Funkcja Ukryj mój adres email jest zintegrowana z sugestiami klawiatury QuickType, więc nie musisz ujawniać swojego prywatnego adresu e-mail w zewnętrznych aplikacjach.

Niestandardowa domena email

Bezpośrednio w ustawieniach Poczty w iCloud możesz udostępnić własną domenę osobom spoza swojej Chmury rodzinnej, kupić nową domenę lub włączyć aliasy przechwytujące wiadomości kierowane pod niezdefiniowane adresy (catch-all).

Wybierz, jak się do Ciebie zwracać

Jeśli używasz języka francuskiego kanadyjskiego, francuskiego europejskiego, włoskiego lub portugalskiego brazylijskiego, możesz sprawić, by Twoje urządzenie zwracało się do Ciebie w sposób, który najbardziej Ci odpowiada: w rodzaju żeńskim, męskim lub nijakim. Zmiany wprowadzisz w ustawieniach Język i region.

Nowy układ Shuangpin

Użytkownicy metody wprowadzania Shuangpin mają teraz do dyspozycji nowy układ o nazwie Changyong.

QuickPath dla języka chińskiego (tradycyjnego)

Funkcja QuickPath działa teraz podczas wpisywania tekstu w języku chińskim (tradycyjnym) przy użyciu metody wprowadzania Pinyin.

Wprowadzanie tekstu w języku kantońskim

Użytkownicy mogą teraz wprowadzać słowa i frazy w języku kantońskim, używając metody Jyutping i innych metod fonetycznych.

Obsługa dialektu syczuańskiego

Użytkownicy klawiatury Pinyin dla języka chińskiego (uproszczonego) mogą łatwiej wprowadzać wyrazy i wyrażenia w dialekcie syczuańskim.

Nowe języki autokorekty

Autokorekta działa w trzech nowych językach: angielskim (Nowa Zelandia), angielskim (Republika Południowej Afryki) i kazachskim.

Nowe języki wyszukiwania emoji

Możesz wyszukiwać emoji w 19 nowych językach: albańskim, azerskim, bengalskim, birmańskim, estońskim, filipińskim, gruzińskim, islandzkim, khmerskim, laotańskim, litewskim, łotewskim, marathi, mongolskim, ormiańskim, pendżabskim, tamilskim, urdu i uzbeckim (alfabet łaciński).

Układy klawiatury dla nowych języków

Dostępne są nowe układy klawiatury dla języka apacze, dzongkha, jidysz i samoańskiego.

Trasy z wieloma postojami

Zaplanuj na iPadzie trasę z wieloma postojami, a kiedy wyruszysz, będzie już zsynchronizowana na Twoim iPhonie.

Opłaty komunikacyjne

Łatwo sprawdzisz całkowity koszt podróży środkami komunikacji publicznej.

Bogatsza gestykulacja w naklejkach

Przy tworzeniu naklejek Memoji masz do wyboru sześć nowych ekspresyjnych ruchów ciała.

Naklejki w Kontaktach

Każde Memoji możesz ustawić jako obraz kontaktu, a do tego masz do wyboru nowe naklejki z trzema różnymi gestami.

Więcej fryzur

Do wyboru masz 17 nowych i odświeżonych fryzur, takich jak dodatkowe rodzaje loków i gęstych loczków, cienkie warkoczyki i warkocze bokserskie.

Więcej nakryć głowy

Utwórz Memoji ze stylowym czepkiem na głowie.

Więcej kształtów nosa

Podczas tworzenia Memoji masz do wyboru więcej kształtów nosa.

Więcej ust w naturalnych kolorach

Pojawiło się też więcej rodzajów ust w naturalnych kolorach.

Śledzenie ulubionej muzyki

Dzięki powiadomieniom o muzycznych nowościach i ulepszonym rekomendacjom będziesz na bieżąco z twórczością ulubionych artystów.

Synchronizacja historii

Utwory zidentyfikowane przez Rozpoznawanie muzyki w Centrum sterowania są teraz synchronizowane w apce Shazam. Co to za piosenka?

Piosenki rozpoznawane przez Siri są teraz synchronizowane z aplikacją Shazam i funkcją Rozpoznawanie muzyki w Centrum sterowania.

Moje dyscypliny

Obserwuj swoje ulubione dyscypliny, ligi i ulubionych sportowców w Apple News. Tablicę Moje dyscypliny możesz skonfigurować tak, żeby zawierała najnowsze artykuły, wyróżnione materiały oraz wyniki, harmonogramy i rankingi zespołów i lig, które Cię interesują.

Przegląd prasy

Trzymaj rękę na pulsie, śledząc główne strony lokalnych gazet i najważniejszych dzienników.

Więcej lokalnych aktualności

Aktualności lokalne są dostępne na większej liczbie rynków, a lokalne artykuły znajdziesz w sekcji Najlepsze publikacje i widżecie Dziś.

Ulubione

Na pasku bocznym możesz skonfigurować grupę Ulubione, żeby mieć szybki dostęp do kanałów i tematów, które są dla Ciebie najważniejsze.

Udoskonalone inteligentne foldery

Masz do dyspozycji nowe, zaawansowane filtry do automatycznego porządkowania notatek w inteligentnych folderach. Możesz utworzyć reguły, które będą porządkować notatki według następujących kategorii: Data utworzenia, Data modyfikacji, Udostępniane, Wzmianki, Listy kontrolne, Załączniki, Folder, Szybkie notatki, Przypięte notatki i Zablokowane.

Zabezpieczanie kodem

Twoje zabezpieczone notatki mogą być stale zaszyfrowane kodem do iPada.

Notatki pogrupowane według daty

Na listach i w galeriach notatki są pogrupowane w kategorie chronologiczne, na przykład Dziś lub Wczoraj, żeby łatwo było je znaleźć.

Figury i strzałki

Wstawiaj proste figury, takie jak prostokąty i strzałki, w obszarze rysowania – palcem lub ołówkiem Apple Pencil.

Pola tekstowe

W obszarze rysunku na notatce możesz umieszczać edytowalne pola tekstowe.

Zrzuty ekranu w Szybkiej notatce

Z menu Udostępnij jednym stuknięciem wstawisz zrzut ekranu do Szybkiej notatki.

Prostowanie pisma odręcznego

Możesz zaznaczyć fragment napisany odręcznie i spowodować jego automatyczne wyprostowanie, żeby uzyskać schludniejszą notatkę.

Obracanie obrazów

Obrazy umieszczone w obszarze rysunku dają się obracać.

Link do wspólnej pracy

Możesz udostępniać notatki w taki sposób, żeby każda osoba posiadająca link mogła dołączyć do pracy nad nimi.

Filtrowanie według dowolnego lub wszystkich kryteriów

Zdecyduj, czy zawartość inteligentnego folderu lub przeglądarki tagów ma być filtrowana według wybranego, czy wszystkich kryteriów.

Nowe narzędzia

W Notatkach możesz pisać i rysować, posługując się akwarelą, piórem wiecznym czy krojem jednoelementowym.

Wykrywanie powielonych zdjęć

Na karcie Albumy (pod etykietą Inne rzeczy) w apce Zdjęcia znajdziesz funkcję, która wykrywa powtarzające się obrazy, więc możesz szybko uporządkować Twoją bibliotekę.

Zablokowane albumy Ukryte i Ostatnio usunięteKopiowanie i wklejanie zmian

Skopiuj wyretuszowany fragment fotografii i przeklej go do innego zdjęcia – a nawet całej serii zdjęć.

Alfabetyczne sortowanie osób

W albumie Osoby działa sortowanie alfabetyczne.

Cofanie i przywracanie zmian

Cofnij lub przywróć na zdjęciu wiele zmian.

Wspomnienia: ponowne uruchamianie filmu stuknięciem

Stuknięcie w film oglądany we wspomnieniu spowoduje, że zostanie on odtworzony od początku, ale bez przerywania muzyki.

Nowe rodzaje wspomnień

Dodaliśmy nowe rodzaje wspomnień, które zbierają zdjęcia z konkretnego dnia (Ten dzień w historii) lub przedstawiające bawiące się dzieci.

Wyłączanie poleconych treści

Możesz wyłączyć wyświetlanie Wspomnień i Polecanych zdjęć w apce i widżecie Zdjęcia.

Stworzone dla iPada

Nowe, konfigurowalne menu w pasku bocznym zaprojektowano specjalnie pod kątem iPada. Prostsza nawigacja ułatwi Ci znalezienie konkretnego podcastu i przejrzenie całego katalogu.

Przypięte listy

Przypinaj swoje ulubione listy, żeby szybko do nich wracać.

Szablony

Możesz zapisywać listy jako szablony do powtórnego wykorzystania w powtarzalnych pracach, jako listy zakupów i do innych celów. Utwórz link, żeby opublikować szablon i go udostępnić. Albo pobierz szablon udostępniony przez kogoś innego.

Lista inteligentna Wykonane

Wszystkie ukończone zadania, których dotyczyły przypomnienia, znajdziesz teraz w jednym miejscu, wraz z informacjami o tym, kiedy każde z nich zostało wykonane.

Ulepszone listy Zaplanowane i Dziś

Grupowanie według godzin i dat ułatwia przeglądanie i dodawanie przypomnień. Lista Dziś jest podzielona na Rano, Popołudnie i Dziś wieczorem. Na liście Zaplanowane pojawiły się nowe grupy tygodniowe i miesięczne, które ułatwiają planowanie długoterminowe.

Ulepszone grupy list

Gdy stukniesz grupę, pojawi się połączony widok list i zapisanych na nich przypomnień.

Powiadomienia z list udostępnionych

Otrzymasz powiadomienie, gdy ktoś doda lub wykona zadanie na Twojej liście udostępnionej.

Wzbogacone notatki

W notatkach dodawanych do przypomnień możesz stosować listy wypunktowane oraz podkreślenia, pogrubienia i przekreślenia.

Zdecyduj, czy zawartość własnej listy inteligentnej albo przeglądarki tagów ma być filtrowana według wybranego, czy wszystkich kryteriów.

Gdy narysujesz ulubione emoji za pomocą Apple Pencil, funkcja Pisanie odręczne automatycznie zastąpi rysunek właściwym symbolem.

Ustawienia AirPods

Funkcje i ustawienia AirPods spersonalizujesz teraz w jednym miejscu. Menu AirPods pojawi się u góry Ustawień po podłączeniu AirPods.

Edytowanie znanych sieci

W ustawieniach Wi-Fi znajduje się lista Znane sieci, która pozwala usunąć wybraną sieć lub szybko przejrzeć jej szczegóły

Ulepszone Sugestie Siri

Możesz sprawdzić ostatnie wyszukiwania i szybko wrócić do potrzebnego wyniku. Sugestie Siri uwzględniają teraz kontekst, więc wiele rzeczy, takich jak sprawdzenie dojazdu lub statusu lotu, zrobisz szybciej.

Wyszukiwanie obrazów w większej liczbie apek

Wykorzystując informacje z obrazów w Wiadomościach, Notatkach i Plikach, funkcja Spotlight umożliwia wyszukiwanie na podstawie lokalizacji, osób, scen, a nawet wybranych elementów obrazu, takich jak pies, samochód czy fragment tekstu21.

Za pomocą funkcji Spotlight możesz błyskawicznie wykonać wiele czynności. Na przykład ustawić minutnik lub tryb skupienia, sprawdzić tytuł piosenki za pomocą Shazam czy uruchomić dowolny skrót. Żeby znaleźć skróty dla konkretnej apki, wystarczy wpisać jej nazwę. A jeśli chcesz, możesz utworzyć własne w apce Skróty.

Rozszerzone wyniki z podglądem

W odpowiedzi na wyszukiwanie informacji, na przykład biznesowych lub sportowych, otrzymasz wzbogacone wyniki z podglądem.

Daty sprawozdań finansowych

Sprawdź i dodaj do kalendarza datę najbliższego sprawozdania finansowego firmy.

Listy obserwowanych

Utwórz kilka list obserwowanych, żeby zarządzać śledzonymi akcjami. Symbole giełdowe możesz pogrupować według dowolnego kryterium, na przykład sektora, rodzaju aktywów lub tytułu własności.

Nowe opcje widżetów

W średnim i dużym widżecie Giełda masz do dyspozycji nowy układ dwukolumnowy, w którym zmieści się jeszcze więcej symboli.

DriverKit

DriverKit udostępnia deweloperom nowoczesne, bezpieczne techniki korzystania z urządzeń dźwiękowych, USB i PCI podłączonych do iPada.

Wymiana pamięci wirtualnej

Pamięć masową iPada można wykorzystać jako dodatkową wirtualną pamięć RAM dla wszystkich aplikacji. W ten sposób najbardziej wymagające apki będą mieć do dyspozycji nawet 16 gigabajtów pamięci operacyjnej22.

Nowe języki systemu, w tym bułgarski i kazachski.

Kolekcje

Teraz kolekcje można wybierać na podstawie motywu i tematu.

Tłumacz w aparacie

Aplikacja pozwoli Ci rozszyfrować niezrozumiałe napisy za pomocą aparatu. Ustaw napis w kadrze, żeby nałożyć na niego tłumaczenie, które możesz potem powiększyć. Za pomocą tej funkcji przetłumaczysz również napisy na zdjęciach w swojej bibliotece23.

Apka Tłumacz i tłumaczenia w całym systemie są dostępne w kolejnych językach: indonezyjskim, niderlandzkim, polskim, tureckim, tajskim i wietnamskim.

Śledzenie wydarzeń sportowych na ekranie blokady

Gdy nie możesz obejrzeć zmagań ulubionych sportowców, Wydarzenia na żywo pozwolą Ci śledzić przebieg zawodów na ekranie blokady, pokazując na nim wyniki wraz z komentarzem.

Wycinanie obiektu z tła

Wytnij wybrany obiekt ze zdjęcia albo wyodrębnij go poprzez usunięcie tła. Ta funkcja działa między innymi w aplikacji Zdjęcia, zrzutach ekranu, Szybkim przeglądzie i w Safari23.

Nowe kategorie wyszukiwania wizualnego

Funkcja wyszukiwania wizualnego rozpoznaje teraz ptaki, owady i posągi24.

Usługa Apple Pay Later

Kupując przez Apple Pay, koszt zakupów możesz podzielić na cztery równe części, na których spłacenie masz sześć tygodni. Bez odsetek i dodatkowych opłat25.

FAQ

W tym artykule opisano pokrótce niektóre nowe funkcje systemu Windows 11, a więcej informacji można znaleźć w witrynie internetowej Microsoft Windows 11.

Nowy wygląd, sposób działania i funkcjonalność

Mniej hałasu, bałaganu i chaosu. Microsoft na nowo wyobraził sobie sposób, w jaki komputer powinien pracować dla Ciebie i z Tobą. W systemie Windows 11 znajdziesz to, co najlepsze w systemie Windows 10, a także usprawnienia, które pozwolą Ci się skoncentrować i w pełni wykorzystać potencjał.

Zapoznaj się z nowymi i ulepszonymi funkcjami systemu Windows:

Auto HDR

Auto HDR tworzy szerszy, bardziej żywy zakres kolorów, zapewniając prawdziwie porywające wrażenia wizualne

Czat z Microsoft Teams

Windows 11 natychmiast łączy Cię z ludźmi, na których Ci zależy. Dzięki czatowi z Microsoft Teams możesz skontaktować się z każdym (za darmo) w dowolny sposób (połączenie telefoniczne, czat, tekst, wideo) bezpośrednio z poziomu pulpitu.

Grupy pulpitu

Przełączanie pomiędzy pulpitami w celu lepszej organizacji otwartych okien

DirectStorage

Uzyskaj szybszy czas ładowania i bardziej szczegółowe światy gier.

Dzięki wysokowydajnemu dyskowi SSD NVMe i odpowiednim sterownikom system Windows 11 może wkrótce ładować nowe gry szybciej niż kiedykolwiek dzięki przełomowej technologii DirectStorage, której pionierem — jako części architektury Xbox Velocity zastosowanej w konsolach Xbox Series X i Xbox Series S — jest firma Microsoft.

Dzięki DirectStorage, który będzie dostępny dopiero w systemie Windows 11, gry mogą szybko ładować zasoby do karty graficznej bez obciążania procesora. Oznacza to, że doświadczysz niesamowicie szczegółowych światów gier, renderowanych z prędkością błyskawicy, bez długiego czasu ładowania. Komputery z systemem Windows 11 "DirectStorage Optimized" są skonfigurowane ze sprzętem i sterownikami niezbędnymi do czerpania z tych niesamowitych wrażeń.

Sklep Microsoft

Przeprojektowana aplikacja sklepu, abyś pozwolić Ci szybciej znajdować aplikacje, filmy i programy, które uwielbiasz. A nowy sklep w Windows 11 oferuje bogatszy wybór aplikacji. com/images/2021/09/09/e35d6c27-cac9-488f-9ac6-fb0490e6ef35. png"/>

Aplikacja Zdjęcia

Nowa aplikacja Zdjęcia została zaktualizowana, aby znacznie ułatwić edycję i przeglądanie. com/images/2021/09/09/9c0b023a-0d54-4d02-b580-35ed05787a50. png"/>

Bezproblemowe dokowanie

Kontynuuj od miejsca zakończenia pracy po podłączeniu/odłączeniu zewnętrznego monitora. com/images/2021/09/09/a6ae3089-58ff-480b-b8d6-5dba2c895abb. gif"/>

Asystent przyciągania

Windows 11 wprowadza więcej opcji do funkcji Asystent przyciągania. Układy i Grupy pomagają ułożyć otwarte okna w idealne siatki. com/images/2021/09/09/b1634241-1267-43c9-a0bd-d628e9a9f5c0. png"/>

Ekran dotykowy

Nowe gesty w systemie Windows 11 sprawiają, że nawigacja za pomocą dotyku jest znacznie bardziej intuicyjna. Zapoznaj się z nowymi gestami dotykowymi na ekranie, które pozwolą Ci łatwo przełączać się między aplikacjami i pulpitami z efektem płynnego przejścia. Gesty są podobne do gestów wykorzystywanych na touchpadzie, ale mają przemyślane ulepszenia zaprojektowane specjalnie pod kątem dotyku. Oto lista gestów, które możesz wypróbować:

Gesty trzema palcami:

 • Przeciągnięcie w lewo/prawo — szybkie przełączenie do okna ostatnio używanej aplikacji.
 • Przeciągnięcie w dół — powrót do pulpitu (jeśli po nim nastąpi przeciągnięcie palcem w górę, można przywrócić okna aplikacji).
 • Przeciągnięcie w górę — otwiera Widok zadań, aby przeglądać wszystkie okna aplikacji i pulpity.

Gesty czterema palcami:

 • Przeciągnięcie w lewo/prawo — przejście do poprzedniego/następnego pulpitu.
 • Przeciąganie w górę/w dół — (tak samo jak w przypadku przeciągania trzema palcami).
 • Widżety

  Twoje ulubione zdjęcia. Wiadomości z całego świata. Dzisiejsza lista rzeczy do zrobienia i prognoza pogody na jutro. Widżety pomagają znaleźć treści, które mają dla Ciebie znaczenie. com/images/2021/09/09/786f2390-6638-40ae-8a84-5bbd5a1deaa7. png"/>

 • KategoriaUstawienie/ Użytkowanie Windows
 • TypProduct Knowledge

  Czy informacja okazała się przydatna?

  YesNo

  • Above information might be partly or entirely quoted from exterior websites or sources. please refer to the information based on the source that we noted. Please directly contact or inquire the sources if there is any further question and note that ASUS is neither relevant nor responsible for its content/service
  • This information may not suitable for all the products from the same category/series. Some of the screen shots and operations could be different from the software versions.
  • ASUS provides the above information for reference only. If you have any questions about the content, please contact the above product vendor directly. Please note that ASUS is not responsible for the content or service provided by the above product vendor.

  Nowe funkcje Podręcznik Asus Zs590ks

  Bezpośredni link do pobrania Nowe funkcje Podręcznik Asus Zs590ks

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Nowe funkcje Podręcznik Asus Zs590ks